Konferencja IDMiKS

Wiedza
Komunikacja
Działanie

Instytut Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej

Zaproszenie

20-21.10.2022 KRAKÓW

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy,

Od ponad dwudziestu lat istnienia naszego Instytutu towarzyszymy fascynującym, niezwykle dynamicznym zmianom w procesach komunikacyjnych i w mediach. Zadajemy pytania, poszukujemy odpowiedzi, komentujemy i spieramy się, wprowadzamy studentów w tę skomplikowaną materię. Nasze konferencje dokumentują te przemiany i starają się przewidywać, a także wskazywać kierunki rozwoju komunikowania i mediów w przyszłości.

W tym roku chcemy kontynuować dyskusję na temat NOWEJ REWOLUCJI KOMUNIKACYJNEJ - zagadnieniu o szczególnym znaczeniu we współczesnej “(po-)covidowej” rzeczywistości. Zachodzące na naszych oczach zmiany w obszarze komunikacji obejmują niemal każdą płaszczyznę funkcjonowania społeczeństwa, a tempo i zasięg tych zmian zachodzi na niespotykaną dotychczas skalę - mówienie o "nowej rewolucji komunikacyjnej" wydaje się być ze wszech miar uzasadnione. Temat ten z sukcesem podjęty został w czasie naszej ubiegłorocznej konferencji 13th Central and Eastern European Communication and Media Conference, organizowanej wraz z Polskim Towarzystwem Konunikacji Społecznej oraz ECREA Central and East European Network i za zasadne uznajemy kontynuowanie go w tegorocznej edycji naszej konferencji.

Wiedza - Komunikacja - Działanie 2022 obejmie różnorodną problematykę i szerokie spektrum zagadnień związanych z koncepcją "nowej  rewolucji komunikacyjnej". Dyskusji poddane zostaną między innymi współczesne trendy, modele i schematy komunikacyjne, przyszłość komunikacji, ujęcia metodologiczne czy refleksje nad ewolucją - lub rewolucją - procesu komunikowania. W krąg naszych rozważań trudno w obecnej sytuacji politycznej nie włączyć również rozważań nad medialnymi narracjami o wojnie, kryzysie i przemocy.

Naszą konferencję rozpoczniemy od dyskusji panelowej

REWOLUCJA CZY EWOLUCJA KOMUNIKACYJNA?

Obrady konferencji toczyć się będą w ramach czterech sesji tematycznych:

  1. Trendy we współczesnej komunikacji;
  2. Tożsamość w stanie zamętu. Medialne narracje o wojnie, kryzysach i przemocy;
  3. Przyszłość komunikacji - w kierunku AI?;
  4. Komunikowanie okiem młodych naukowców

Do wystąpień zapraszamy zarówno tych z Państwa, którzy zechcą opisać i przeanalizować bieżące zjawiska w tytułowych obszarach, jak i chętnych do refleksji nad nowymi fenomenami, dyskursami, technologiami komunikacyjnymi.

Konferencja zaplanowana jest w formie hybrydowej. Dyskusja panelowa i część sesji będzie mieć charakter stacjonarny, część sesji zaplanowano tylko w trybie zdalnym.

Konferencja odbędzie się w dniach 20-21 października 2022 roku, w budynku Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ, ul. Łojasiewicza 4, 30-348 Kraków.

Rejestracja uczestników odbywa się będzie za pośrednictwem strony idmiksuj.edu.pl w terminie od 14 marca do 15 maja 2022.

Podstawowy koszt udziału w konferencji stacjonarnej (wpłata zaksięgowana do 30 czerwca) wynosi 430 PLN, dla członków PTKS 380 PLN, dla doktorantów oraz uczestników bez referatu 300 PLN. Opłata konferencyjna dla wszystkich osób zainteresowanych udziałem w obradach w trybie zdalnym wynosi 300 PLN.


Zapraszamy Państwa na naszą konferencję. Mamy nadzieję - do zobaczenia w Krakowie!

W imieniu komitetu organizacyjnego
dr hab. Maria Nowina Konopka, prof. UJ
dr hab. Agnieszka Hess, prof. UJ
dr hab. Weronika Świerczyńska-Głownia, prof. UJ

.

Patronat honorowy

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego
JM Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego
prof. dr hab. Jacek Popiel

Prezydent Miasta Krakowa
prof. dr hab. Jacek Majchrowski

Patronat naukowy

Partner edukacyjny

Partnerzy wydawniczy

Wydawnictwo TOC

Nowe technologie dla nauk społecznych

Partnerzy medialni

Kontakt

Sekretarz konferencji

Anna Orchel

tel. +48 12 664 55 33
pon-pt 7:30-15:30

sprawy finansowe

Anna Harnik

tel. +48 12 664 55 29
pon-pt 7:30-15:30

EMAIL

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Instytut Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej